Elektronické služby

Kataster nehnuteľností

Kataster nehnuteľností

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 4
DNES: 150
TÝŽDEŇ: 150
CELKOM: 78755

Dátum a čas

Dnes je pondelok, 20.11.2017, 10:50:20

Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Obsah

Späť

Výsledky volieb do VÚC 2017 - Banskobystrický samosprávny kraj

 

Volebná komisia Banskobystrického samosprávneho kraja
UVEREJNENIE VÝSLEDKOV
volieb poslancov zastupiteľstva a volieb predsedu BANSKOBYSTRICKÉHO samosprávneho kraja


Podľa § 158 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov uverejňuje volebná komisia BANSKOBYSTRICKÉHO samosprávneho kraja výsledky volieb poslancov zastupiteľstva a volieb predsedu BANSKOBYSTRICKÉHO samosprávneho kraja, ktoré sa konali 4. novembra 2017.
A. Do zastupiteľstva BANSKOBYSTRICKÉHO samosprávneho kraja boli zvolení:

Meno, priezvisko, politická strana1)

Volebný obvod č.1 Banská Bystrica
Ing. Igor Kašper, nezávislý kandidát
Mgr. Ondrej Lunter, nezávislý kandidát
Mgr. art. Viera Dubačová, nezávislý kandidát
Mgr. Jakub Gajdošík, SMER – sociálna demokracia
Ing. Martin Turčan, nezávislý kandidát
Ing. Mgr. Marian Kotleba, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
Ľubomír Motyčka, SMER - sociálna demokracia
PhDr. Ľubica Laššáková, SMER – sociálna demokracia

Volebný obvod č.2 Banská Štiavnica
Mgr. Mikuláš Pál, nezávislý kandidát

Volebný obvod č.3 Brezno
JUDr. Tomáš Abel, PhD., nezávislý kandidát
Mgr. Martin Juhaniak, nezávislý kandidát
MUDr. Eva Laurinc Wolframová, nezávislý kandidát
Mgr. Daniel Struhár, nezávislý kandidát,
Ing. Miroslav Fašang, nezávislý kandidát

Volebný obvod č.4 Detva
Mgr. Stanislav Horník, nezávislý kandidát,
Ing. Ján Šufliarský, nezávislý kandidát
Mgr. art. Roman Malatinec, SMER – sociálna demokracia


1) Uvedie sa názov politickej strany, politického hnutia alebo názvy politických strán a politických hnutí tvoriacich koalíciu alebo údaj o tom, že ide o nezávislého kandidáta.

Volebný obvod č.5 Krupina
Mgr. Maroš Skopál, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé
osobnosti(OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana
Ing. Radoslav Vazan, nezávislý kandidát

Volebný obvod č.6 Lučenec
Mgr. Pavol Baculík, nezávislý kandidát
Ing. Branislav Hámorník, SMER – sociálna demokracia
Ing. Pavel Greksa, nezávislý kandidát
MUDr. Juraj Pelč, nezávislý kandidát
Mgr. Attila Agócs, PhD., MOST - HÍD

Volebný obvod č.7 Poltár
MUDr. Andrea Baníková, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé
osobnosti(OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana
Ing. Ján Chromek, SMER – sociálna demokracia

Volebný obvod č.8 Revúca
MVDr. Milan Kolesár, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé
osobnosti(OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana
Ing. Július Laššan, SMER – sociálna demokracia
Ing. Július Buchta, Slovenská národná strana

Volebný obvod č.9 Rimavská Sobota
MUDr. Peter Juhász, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja
JUDr. Jozef Šimko, nezávislý kandidát
Ing. Zoltán Cziprusz, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja
Mgr. Michal Bagačka, SMER – sociálna demokracia
Ferenc Auxt, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja
Ing. Ladislav Rigó, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

Volebný obvod č.10 Veľký Krtíš
MUDr. Mirko Trojčák, SMER – sociálna demokracia
MUDr. Ondrej Kollár, SMER – sociálna demokracia
László Jámbor, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

Volebný obvod č.11 Zvolen
Matej Snopko, nezávislý kandidát
Ing. Peter Košík, PhD., nezávislý kandidát
PhDr. Ján Beljak, PhD., Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé
osobnosti(OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana
MUDr. Jozef Ježík, SMER – sociálna demokracia
MUDR. Milan Čarnoký, nezávislý kandidát

Volebný obvod č.12 Žarnovica
Kamil Danko, SMER-sociálna demokracia
Mgr. Ján Havran, SMER – sociálna demokracia

Volebný obvod č.13 Žiar nad Hronom
MUDr. Ladislav Kukolík, nezávislý kandidát
Ing. Mgr. Božena Kováčová, MHA, SMER-sociálna demokracia
Bc. Daniel Gelien, nezávislý kandidát
MUDr. Vladimír Flimer, SMER-sociálna demokracia

B. Za predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja bol zvolený:
Ing. Ján Lunter, nezávislý kandidát


V Banskej Bystrici
Dátum: 5. novembra 2017


Peter Bahno, v. r.
____________________________
predseda volebnej komisie
podpis
odtlačok pečiatky volebnej komisie

Vyvesené: 6. 11. 2017

Dátum zvesenia: 22. 11. 2017

Späť